Lucrări sistate la Godinești

Lucrările de asfaltare a unor drumuri din satul Godinești au fost oprite din cauza facturilor neplătite. Este anunțul făcut de primarul comunei, Coman Aurariu.
Potrivit șefului administrației locale, situația lucrărilor a fost transmisă către Ministerul Dezvoltării, însă până în acest moment nu a primit nici un răspuns pozitiv.
Primarul din Godinești va purta discuții în perioada următoare cu constructorul în speranța că lucrările vor fi reluate.
In acest moment, pentru finalizarea lucrărilor de asfaltare ar mai trebui turnat cel de-al doilea strat de asfalt și execuția a aproximativ 40% din rigole și accesele stradale.
Mai multe știri: Știri din Gorj · Știri din Târgu Jiu
Pe aceeași temă
Inconștiență la 16 ani! Vezi ce a făcut adolescentul
10 august 2026
ActualitateVești bune pentru micii fermieri! Până la 50.000 de euro pentru fermele de mici dimensiuni
10 august 2026
ActualitateÎncepe sesiunea de toamnă a examenului naţional de bacalaureat 2026
10 august 2026
ActualitateControale ale Gărzii de Mediu în șantierele din Târgu Jiu! S-au aplicat amenzi de peste 187.000 lei
8 august 2026
Te-ar putea interesa
Știri naționaleStart la înscrieri pentru Târgul de Crăciun Craiova 2026
10 august 2026
SportHandbalistele de la CSM Târgu Jiu, a doua victorie din acest weekend
10 august 2026
ȘtiriAvertisment pentru constructorul centrului civic din Târgu Jiu
10 august 2026
Desfășurarea conflictului între ABA Jiu și Dacorex
10 august 2026

